Sosyal Medyalar'da Paylaşım Url Si kopyalama

Sosyal Medyalar'da Paylaşım Url Si kopyalama

Sosyal ağlar da kullanılan fotoğraf, müzik ve video paylaşımları her site de değişiklik göstermektedir. Facebook da paylaş butonuyla, Twitter’ da retweet butonuyla beğendiğimiz paylaşımları kendi sayfamız da paylaşa bilme imkânımız var. Türkiye de ve dünya da en çok kullanılan uygulamaların başın da gelen İnstagram da ise böyle bir buton söz konusu değil. İnstagram da paylaşım, uygulanmanın için de olmadığın dan yapılamıyor. İnstagram da paylaşım linki olmadığı için kullanıcılar, diğer kişilerin gönderilerini kendi sayfaların takipçileriyle paylaşmak istediklerin de paylaşamıyorlar. Bu paylaşımları kendi sayfanız da paylaşma işlemine repost denir.

Repost nedir?

Repost ’un anlamı tekrar yayınla demektir. Başka bir sayfada beğendiğiniz bir paylaşımı  sayfanız da paylaşmak için İnstagram’ın içinde olmayan bu link için başka  uygulamadan yardım almalısınız. Google play store da bu tür uygulamalar dan bulmanız mümkün. Ancak bunlar dan herhangi birini telefonunuza yüklemeden önce uygulamanın güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. 

Özellikle herhangi bir uygulama için sayfasına girdiğiniz de alt kısım da bulunan yorumlar size uygulamanın güvenirliği hakkın da bilgi vererek yardımcı olacaktır. Android ve ios için farklı uygulamalar mevcuttur.

Paylaşım URL si kopyalamak nasıl olur?

Öncelikle paylaşım yapacağınız hesabın gönderilerinin açık olması gerekir. Gizli hesap olan bir sayfa da herhangi bir resim ve video URL kopyalama yapamazsınız. İnstagram hesapların da açık olan gönderiler için telefonunuza uygun olan uygulamayı play store dan indirdikten sonra programı kurmanız gerekir. Programı telefonunuza yükleyip açtıktan sonra önemli kısım bitmiş sayılır. Android ve ios için İnstagram paylaşma linki farklı olduğu için işletim sistemlerin de nasıl URL kopyalanması gerektiğini bilmelisiniz.

  • Android sistem: Bu sisteme sahip bir telefonunuz varsa. İnstagram’ı açtıktan sonra paylaşım yapacağınız gönderinin üstüne geldiğiniz de sağ üst köşe de 3 nokta üst üste olan kısmı tıkladığınız zaman karşınıza bağlantıyı kopyala yazısı çıkacaktır. Bu yazıyı tıkladığınız zaman bu gönderinin paylaşılabilir bağlantısı panoya kopyalandı yazısını görürsünüz.

  • İOS sistem: Android sistem de bulunan 3 nokta üst üste kısmı İOS’lar da gönderinin üstüne geldiğiniz de yan yana 3 nokta olarak çıkar. Buna tıkladığınız da paylaşım URL’sini kopyala yazısı çıkar ve bunu tıkladığınız zaman bağlantı kopyalanır.

Bundan sonra izleyeceğiniz yol indirdiğiniz uygulamayı açarak üst taraf da yer alan boşlukta URL’nin olduğu adres bilgisi çıkar. İsterseniz URL’yi yapıştırma butonu kullanır isterseniz direk paylaş kısmına basarak karşınıza çıkan seçenekler vardır.Bunlardan ; paylaş, tekrar yayınla, görüntüyü indir ve videoyu indir yazıların dan birini seçebilirsiniz. Paylaşa ardından çıkan seçenekler den İnstagram’ı seçip kırpma işlemini, filtre ve düzenle bölümünü geçip ileri dedikten sonra paylaşı tıklayarak resim veya videonuzu paylaşma işlemini tamamlamış olursunuz.

 

3 Dakika Önce